کمک ۱۶۳ میلیارد تومانی دولت به شهرداری های استان ایلام

ایلام – معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: پارسال دولت ۱۶۳ میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های این استان کمک کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد کرمی روز شنبه در دیدار اعضای شوراهای اسلامی استان با استاندار ایلام اظهار داشت: مجموعه شهرداری ها باید به سمت خودکفایی و کسب درآمدهای پایدار حرکت کنند ولی این موضوع در شهرداری های کوچک به دلیل کمبود درآمد بسیار دشوار است.

وی ادامه داد: دولت نیز با درک این شرایط تلاش کرده کمک های خود را بویزه در شهرهای کوچک به شهرداری ها افزایش دهد.

معاون استانداری ایلام تاکید کرد: در همین راستا دولت تدبیر و امید سال گذشته ۱۶۳ میلیارد تومان به شهرداری های استان تخصیص داد که سهم شهرداری ها ۱۳۰ میلیارد تومان و سهم دهیاری ها ۳۳ میلیارد تومان بود.

کرمی استفاده از روش های نوین مدیریت شهری و مکانیزه کردن فعالیت ها را از جمله خواسته های مردم از این مجموعه ها عنوان کرد.

وی با اشاره به معضل وجود پسماندها در شهرها گفت: پسماندها پس از تفکیک می توانند منبع درآمدی پایدار برای شهرداری باشند و باید از تجربیات سایر کشورها در این زمینه بهره گرفت.

معاون استانداری ایلام خواستار توجه بیشتر به افزایش سرانه فضای سبز شد و یادآور گردید: فضای سبز در افزایش روحیه نشاط و شادی در جامعه تاثیر بسزایی دارد و در کنار این موضوع باید توسعه فضاهای تفریحی و شهربازی ها نیز باید در دستور کار باشد.
https://www.mehrnews.com/news/4284165/

About the Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *